ARIA PARK LOGO

Otoczenie winnicy

W pobliżu naszego siedliska, około 350 metrów, znajduje się malownicze jezioro Hutowe. Dodatkowo zachęcamy naszych Szanownych gości do aktywnego spędzania wypoczynku uczestnicząc w spływie kajakowym po okolicznych rzekach Wieżyca i Wda oraz do wycieczek rowerowych po cudownych terenach pogranicza kaszubsko-kociewskiego. Jesienią pobliskie lasy obfitują w grzyby a zimą okoliczni gospodarze organizują kuligi.

Pozostałe atrakcje w okolicy

1. Wieże widokowe w Wieżycy, Przytarni i Wdzydzach Kiszewskich

Wieżyca to najwyższy szczyt północnej Polski oraz taras widokowy na Kaszuby. Do wieży w Przytarni radzimy wybrać się rowerem podążając szlakiem wokół Jeziora Wdzyckiego.
Odległość od winnicy ok. 25 km (30 min).

2. Skansen we Wdzydzach Kiszewskich

Muzeum typu skansenowskiego, w którym zgromadzono ponad 50 obiektów architektury ludowej z obszaru całych Kaszub i Kociewia Muzeum zajmuje 22 ha i jest on podzielony na 6 sektorów odpowiadających 5 obszarom Kaszub.
Odległość od winnicy ok. 18 km (20 min).

3. Miasto Kościerzyna

Warte odwiedzenia miasto z piękną starówką. Znajdziemy tam również: Muzeum Ziemi Kościerskiej, Muzeum Akordeonu, Muzeum Kolei. Zachęcamy do skosztowania regionalnego browaru jak i pysznej kaszubskiej kuchni w „Starym Browarze”.
Odległość od winnicy ok. 15 km (20 min).

4. Ferma strusi afrykańskich

Farma strusi afrykańskich w Garczynie powstała w 1993 r jako pierwsza w Polsce. Wkrótce też stała się dodatkową atrakcją naszej okolicy. Stań oko w oko ze strusiem i spróbuj jajecznicy ze strusiego jajka.
Odległość od winnicy ok. 11 km (15 min).

5. Kaszubski park miniatur

Tutaj poczujesz się jak Guliwer wśród liliputów. Po wejściu do Parku czeka na nas podróż dookoła świata. Następnie budowle z Polski. Wycieczkę wielkoluda kończy wędrówka przy latarniach morskich. Wszystko w jednej skali 1:25.
Odległość od winnicy ok. 51 km (55 min).

6. Zamek w Bytowie. Muzeum Zachodnio kaszubskie

Gotycki Zamek krzyżacki w Bytowie jest najważniejszą atrakcją miasta. Wybudowano go na początku XV wieku. Bytów to nie tylko zamek, ale również centrum miasteczka w którym możemy skosztować przepysznych lokalnych lodów rzemieślniczych.
Odległość od winnicy ok. 50 km (45 min).

7. Szymbark- Centrum edukacji i promocji regionu

Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji znajdującą się w Szymbarku jest "Dom do Góry Nogami". Znajduje się tam bunkier Gryfa Pomorskiego, najdłuższa deska świata. W okolicy znajduje się Park Linowy oraz pyszna kuchnia regionalna.
Odległość od winnicy ok. 34 km (30 min).

8. AQUAPARK w Kościerzynie

AQUA Centrum dysponuje trzema basenami, w tym sportowym, rekreacyjnym i specjalistycznym do nurkowania. Na hali basenowej znajdują się jacuzzi, masaże podwodne, bicze i parasole wodne. Posiadamy również dwie zjeżdżalnie.
Odległość od winnicy ok. 15 km (20 min).

9. Spływy kajakowe rzeką Wierzycą oraz Wdą

Zapraszamy Państwa na spływ po jednych z najpiękniejszych rzek na Pomorzu – Wieżycy i Wdzie. Szlaki kajakowe wiodą przez zachwycające okolice Kaszub zapraszających turystów swoją naturalnością krajobrazu.
Odległość od winnicy ok. 9 km (15 min).

10. Stoki narciarskie w Przywidzu i Trzepowie

Do Państwa dyspozycji dwa wyciągi orczykowe o dł. 300m oraz wyciąg szkoleniowy dla początkujących o dł. 100m.Stok jest sztucznie naśnieżany, ratrakowany i bardzo dobrze oświetlony. Posiadamy wypożyczalnię i serwis sprzętu.
Odległość od winnicy ok. 25 km (30 min).

11. Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie

Muzeum ulokowano w dworze szlacheckim, należącym w latach 1740-1785 do rodziny Wybickich. Tam urodził się Józef Wybicki, twórca tekstu Mazurka Dąbrowskiego, hymnu państwowego Polski.
Odległość od winnicy ok. 17 km (20 min).

12. Grodzisko Owidz

Grodzisko w Owidzu to największa na Pomorzu rekonstrukcja wczesnośredniowiecznego grodu. Odbywają się tam różne ciekawe imprezy jak np. jarmarki, pokazy walk, warsztaty z rękodzieła, festiwale.
Odległość od winnicy ok. 42 km (45 min).

13. Odległości od Trójmiasta

Gdańsk - odległość od winnicy ok. 68 km (1h).
Gdynia - odległość od winnicy ok. 77 km (1:10h).
Sopot - odległość od winnicy ok. 75 km (1h).